10 червня 2017 року у місті Хмельницькому відбувся семінар для нотаріусів на тему: «Законодавчі зміни державної реєстрації», організований ТОВ КЦ "Бізнес-Гарант" спільно з відділенням Нотаріальної палати України в Хмельницькій області. Участь у семінарі взяли близько ста нотаріусів нашої області.
Учасники заходу мали можливість прослухати виступи двох експертів: МАРТИНЮК Олени Антонівни – заступника директора-начальника управління з питань нотаріату департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України, доктора філософії у галузі права; та ЛЕЩЕНКА Анатолія Олексійовича – заступника директора департаменту-начальника управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Міністерства юстиції України.
Першочергово на семінарі було розглянуто законодавчі і нормативні зміни у сфері нотаріальної діяльності, а також актуальні питання земельного законодавства. Зокрема, Мартинюк Оленою Антонівною було детально розглянуто основні характеристики земельної ділянки як об’єкта цивільних правовідносин, особливості договору відчуження земельної ділянки у практиці нотаріуса, виникнення та реєстрації прав власності на земельні ділянки державної та комунальної власності. Окремо доповідачка розкрила алгоритм проведення поділу земельної ділянки декількома співвласниками.
Наступним питанням був огляд змін у сфері державної реєстрації у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» №1666 від 06.10.2016 року та постанови Кабінету Міністрів України № 806 від 09.11.2016 р. “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державної реєстрації“. Зокрема, Лещенком Анатолієм Олексійовичем розглянуто особливості державної реєстрації прав та формування реєстраційних справ нотаріусами; порядок повідомлення власника про подані заяви у сфері реєстрації прав; проблемні питання заборони вчинення реєстраційних дій за заявою власника та реєстрації прав на підставі рішення суду.
Остання частина семінару була присвячена деяким аспектам проведення державної реєстрації прав залежно від способу набуття права та об’єкта нерухомого майна, зокрема: державної реєстрації права власності на новостворене майно за забудовником; реєстрації права власності на об’єкти, побудовані до 5 серпня 1992 року; реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна після проведення реконструкції та на об’єкт незавершеного будівництва, у результаті поділу об’єкта нерухомого майна, тощо, а також державної реєстрації прав за заявою спадкоємця.
Окрім основної тематики, нотаріуси мали можливість звернутись до експертів-доповідачів із запитаннями щодо інших проблемних питань нотаріальної практики та отримати на них необхідні відповіді. Загалом, проведений захід досягнув поставленої мети - підвищення професійного рівня нотаріусів Хмельницької області, які не мають заборгованості по сплаті членських внесків до Нотаріальної палати України, а також став суттєвим вкладом у пізнанні нововведень та змін у сфері земельного законодавства, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, тощо.