Шановні колеги! 22-23 квітня делегація у складі 9-ти нотаріусів Хмельницької області взяла участь у Позачерговому з’їзді нотаріусів України. Ми пережили два дні напруженої роботи: обговорення проекту Статуту Нотаріальної палати України, проекту Положення про відділення НПУ, брали участь у голосуваннях, виборах Президента НПУ, заслуховували звіт Ревізійної комісії НПУ та багато-багато іншого. У підсумку: нова редакція Статуту, новий Президент НПУ, нова редакція Положення про відділення НПУ, новий порядок формування ревізійної комісії та комісії з питань професійної етики, новий порядок обрання голів відділень та їх заступників, тощо. Загальні враження від з’їзду: позитивно, результативно, перспективно.
Вперше проведення всеукраїнського з’їзду нотаріусів транслювалось в он-лайн режимі, тому всі бажаючі мали можливість безпосереднього перегляду цього заходу.
У перший день з’їзду пів робочого дня було витрачено на організаційні питання: обрання президії, голови з’їзду, мандатної, лічильної та редакційної комісій, перевірка пультів для голосування, та інше. Загалом, організація з’їзду була на належному рівні. Усім делегатам надано робочі матеріали на 54 сторінки, які включали в себе: план роботи з’їзду, регламент роботи Позачергового з’їзду, Порядок денний Позачергового з’їзду, Статут НПУ у вигляді порівняльної таблиці (стара і нова редакція), Типове положення про Відділення НПУ також у вигляді порівняльної таблиці, а також програми та автобіографії трьох кандидатів у Президенти НПУ.
Окрім цього, організаторами з’їзду була забезпечена можливість електронного голосування за допомогою відповідної системи: кожному делегату надано пульт для електронного голосування, результати якого одразу ж демонструвались на великому екрані на сцені, позаду президії. Слід відмітити, що такий засіб голосування значно спростив роботу з’їзду та пришвидшив нашу роботу (бо навіть боязко уявити, коли б закінчились голосування, якби підрахунок голосів здійснювався у «ручному» режимі).
У другій половині першого дня з’їзду головною подією було обрання нового Президента Нотаріальної палати України: шляхом таємного голосування за допомогою бюлетенів, кабінок та урн для голосування. Цьому передувало оголошення про складання повноважень чинного на день з’їзду Президента НПУ Василини Наталії, презентація кожним із кандидатів себе і своїх програм діяльності, відповідь на усі запитання, які бажали задати їм учасники з’їзду, та зняття одним із кандидатів – Олександром Бєдновим – своєї кандидатури з виборів на користь іншого кандидата – Андрія Сидоренка. Президентом Нотаріальної палати України обрано Марченка Володимира Миколайовича.
У другий день найбільше часу ми обговорювали статут в цілому та окремі його найбільш важливі положення. Про норми, на яких була зосереджена найбільша увага та які викликали бурхливе обговорення, трохи детальніше. Так, строк повноважень Президента НПУ та всіх інших виборних органів (ревізійна комісія, комісія з питань професійної етики) встановлюється у два роки. Засідання Ради НПУ, окрім традиційного порядку, тепер можна буде проводити і шляхом відео-конференцій. Вимоги для Президента НПУ: діючий нотаріус та 10 років професійної діяльності (останні перед виборами). Натомість, комісія з питань професійної етики та ревізійна комісія тепер складатимуться з представників усіх регіонів. На пропозицію змінити розподіл коштів сплачених членських внесків з чинної редакції 50% на 50% на інший розподіл на користь регіонів, після обговорення було проголосовано залишити існуючий порядок розподілу. Розмір членських внесків – 1 мінімальна заробітна плата у рік, встановлена на 1 січня. Для державних нотаріусів – 50% від встановленого розміру.
Для нас, у регіонах – змінено порядок обрання та дострокового відкликання голови відділення та його заступника: тепер це відбуватиметься шляхом таємного голосування (а це – бюлетені, кабінки та урни для голосування). Чинні на зараз голови відділень НПУ працюють і надалі, до закінчення строку своїх повноважень, але до 1 жовтня у регіонах треба обрати по одному представнику до Ревізійної комісії та Комісії з питань професійної етики.
Про інші деталі та нововведення, прийняті на Позачерговому з’їзді нотаріусів України, будемо дізнаватись із офіційних документів після їх оприлюднення (адже все запам’ятати неможливо, тому що деякі пропозиції вносились делегатами під час з’їзду, обговорювались, переголосовувались по декілька разів).
Делегати від Хмельницької області, вважаємо, сумлінно виконали покладений на них обов’язок: два дні віддали представництву нотаріальної спільноти нашого регіону на Позачерговому з’їзді, брали участь у обговореннях та голосуваннях, отож, попрацювали належним чином. Тепер, після такої напруженої праці, хочеться побажати, щоби проведення цього з’їзду та його результати втілились лише у позитивні зрушення та нові перспективи для нотаріату Хмельниччини, нотаріату України загалом, а також кожного окремого нотаріуса зокрема.
Делегація Хмельниччини на Позачерговому з’їзді нотаріусів 22-23 квітня 2016 року:
Оксанюк Аліна Анатоліївна, приватний нотаріус Хмельницького МНО, Голова відділення НПУ у Хмельницькій області,
Бас Людмила Йосипівна, приватний нотаріус Деражнянського РНО,
Біллер Микола Юрійович, приватний нотаріус Кам’янець-Подільського МНО
Верхомій Людмила Олександрівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,
Ганасюк Надія Павлівна, приватний нотаріус Кам’янець-Подільського РНО,
Довгань Тетяна Михайлівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,
Ковальчук Людмила Ясонівна, приватний нотаріус Нетішинського МНО,
Саварчук Вадим Миколайович, приватний нотаріус Кам’янець-Подільського РНО,
Терлич Оксана Львівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО.
Відеозапис трансляції:
https://www.youtube.com/watch?v=rQ8ssvBSwO4&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=sPNyMXSiIxg
Автор матеріалу:
Довгань Тетяна Михайлівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО
Фото:
Верхомій Людмила Олександрівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,
Біллер Микола Юрійович, приватний нотаріус Кам’янець-Подільського МНО